Jsme geologická kancelář

Před 22 lety jsme přijali vaši první objednávku. V současnosti zpracováváme 220 zakázek ročně pro velké firmy i soukromé osoby

Více o nás

Novinky

listopad 2015

Naše profese nás přivedla do Institutu klinické medicíny v Praze tedy do IKEMu, kde se plánuje výstavba nových pavilonů. Zákazník objednal geologický průzkum pro stavbu, tedy vrty, polní zkoušky, laboratorní zkoušky, geofyzikální měření ...běžná rutina pro to, aby se stavba dala bezpečně postavit. Na tom není nic zvláštního, co by stálo za publikaci. Ale v tomto případě tomu tak nebylo. Již na začátku prací nám bylo divné, proč mají před nemocnicí krmelec pro srnky. No nebyli to srnky, ale pořádné stádo muflonů. Posuďte sami, jak jim to sluší.

168 167 166 165 164

září 2015

Poslední srpnovou sobotu se v našem regionu uskutečnil jeden ze sedmi závodů na kolečkových lyžích série Silvini Skiroll Classics. Konkrétně se jednalo o desetikilometrovou trať se startem na hraničním přechodu v Orlickém Záhoří (660 m n. m.), a s cílem na hřebeni Orlichých hor, kokrétně v sedle Šerlichu (984 m .n m.). Na start se postavilo přesně 71 závodníků, a všichni také projeli cílem. První místo v ženské kategorii obhájila Kateřina Smutná (31:46) před druhou Adélou Boudíkovou (34:22) a třetí Annou Sixtovou (36:58). V mužské kategorii vítězství obhájil Stanislav Řezáč (28:21) před Ondřejem Horynou (29:06) a třetím Adamem Fellnerem (29:09). Letošní ročník sponzorovaný naší firmou byl zpestřen nejen nádherným počasím, ale i pokořením traťového rekordu. Všem zúčastněným přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů, a těšíme se další spolupráci!

163 162 161 160 159
Více novinek
Potřebuji služby geologa
Hydro grafika
 

Inženýrská geologie a geotechnika

Připravujete stavbu? 

Potřebujete znát vhodnost území pro daný stavební záměr?

Jak složité bude založení stavby?

Jak náročné budou zemní práce?

Jak ovlivní návrh a realizaci stavby podzemní voda?

Více o: Inženýrská geologie a geotechnika
 
 

Ochrana a jímání podzemních vod

Voda jako všudypřítomná tekutina, je nám dobře známá. Její význam v přírodě, velká důležitost pro člověka a nutná ochrana zdrojů podzemních vod jsou jednoznačné.

Více o: Ochrana a jímání podzemních vod
 
 

Vsakování srážkových vod

Kam se srážkovou vodou na betonové ploše?

Jak ji využít v místě dopadu?

Co s ní v zastavěných územích?

Co jsou to vsakovací zařízení srážkových vod?

 

Více o: Vsakování srážkových vod
 
 

Konzultační a poradenská činnost

Jednání s úřady, obchodními partnery, projektanty nebo dodavateli staveb může vést do odborných diskuzí na téma, které vám není zcela blízké a jednoznačně srozumitelné. V takových případech můžeme nabídnout specializovanou pomoc formou konzultací nebo asistence přímo na jednání.

Více o: Konzultační a poradenská činnost
 
 

Geotechnické zkoušky zemin

Statická zatěžovací zkouška (PLT)
Dynamická penetrační zkouška (DP)
Terénní vrtulková zkouška (FVT)

Více o: Geotechnické zkoušky zemin
 
 

Měření radonu

Stáří a charakter hornin, vyskytujících se na území České republiky, staví tuto zemi mezi nejrizikovější státy v Evropě s ohledem na ohrožení osob ozářením z přírodních zdrojů.

 

Nabízíme měření radonu na stavebním pozemku, v domě, provozovně a ve vodě.

Více o: Měření radonu